Historia Teosia

Kochani!!!

Teo, a właściwie Teodor Naturski urodził się (z wieeeelkim wrzaskiem i pod czujnym okiem wieeeeelu lekarzy) 21 dnia stycznia 2010 roku.

Już w drugiej dobie życia przeszedł swoją pierwszą operację…

Teo, niestety, wygląda troszkę inaczej niż
inne, zdrowe dzieciaki. Miał bardzo dużą zmianę – malformację, która zajmowała ponad połowę główki. Teraz po 32 operacjach zagrożenie czerniakiem zmniejszyło się znacznie, natomiast pozostały blizny.

To bardzo rzadka choroba zdiagnozowana przez lekarzy jako fakomatoza pigmentowo-naczyniowa. Jest to mieszanka znamion, naczyniaków, nerwiako-włókniaków i jeszcze kilku innych, niefajnych rzeczy.

Leczenie, głównie chirurgiczne, trwało osiem lat. Wymagało interwencji chirurgów dziecięcych, naczyniowych i plastycznych, na tą chwilę skończyły się operacje natomiast dalej Teo wymaga konsultacji i stałego nadzoru okulistów, dermatologów i onkologów, wielu specjalistycznych badań.

Do tej pory Teo był leczony w jedynym w Europie Centrum Malformacji Naczyniowych u Dzieci w Berlinie pod okiem wspaniałych specjalistów z Niemiec (Dr Lutz Meyer) i Nowego Jorku (Prof. Milton Waner) oraz w Chicago w NorthShore University (Prof. Bruce Bauer). Niestety, koszty takiego leczenia są ogromne.

Szczęśliwie, Teo na swojej drodze spotkał wiele pomocnych i serdecznych osób. Wierzymy, że Wy również będziecie w stanie pomóc naszemu synkowi.

Monika i Wiktor